פסקי דין

לוקסנברג טורס בע"מ נ' לורנצי ואח'

בית משפט השלום בהרצליה

תא"ק 28199-04-11 לוקסנברג טורס בע"מ נ' לורנצי ואח'

 

 

12 ספטמבר 2011

 

 

 

 

 

 

 

 

בפני כב' הרשמת  ענת דבי

המשיבה

לוקסנברג טורס בע"מ

 

 

נגד

 

המבקשים

1.  נתנאל לורנצי

 

2.  אשר בן כמון

 

3.  אברהם דניאל

 

 

 

 

 

 

     

 

<#2#>

נוכחים:

 בא כוח משיבה  עו"ד אריאל שריג

 

 בא כוח המבקשים עו"ד אמיר אלטשולר ועו"ד גרוס  המבקש 1 והמבקש 2

 

במסמך זה הושמטו פרוטוקולים

 

החלטה

 

תובענה זו הוגשה בסדר דין מקוצר כנגד שלושה נתבעים.

 

במסגרת התובענה תובעת התובעת, אשר הינה תאגיד שעיסוקו בין היתר משרד נסיעות לחו"ל, תשלום בגין שירותי כרטוס כרטיסי טיסה ועלות כרטיסי טיסה שניתנו על ידה.

 

מעיון בכתב התביעה עולה כי עילת התביעה כנגד נתבע 1 הינה התחייבות נטענת של נתבע 1 לשלם בגין שירותי הכרטוס שניתנו ע"י התובעת וכן עבור כרטיסי הטיסה.

 

עילת התביעה כנגד נתבעים 2  ו – 3 אינה נסמכת על התחייבות אלא בגין עשיית עושר שכן, כנטען בסעיף 5 לכתב התביעה, נתבעים 2,3 קבלו שירותי כרטוס מן התובעת ועליהם לשלם כרטיסי טיסה.

 

לכתב התביעה צורפו חשבוניות אשר הונפקו ע"י התובעת אשר אינן חתומות על ידי מי מהנתבעים ואשר הם ממוענות לחב' ————- (להלן: "חב' סי.אר.סי").

 

המבקשים הגישו בקשה למחיקת כותרת כאשר לפי טענתם התביעה אינה ראויה להתברר בסדר דין מקוצר. שכן נטען כי לא צורפה לכתב התביעה ראשית ראיה בכתב המעידה על כך כי נתבע 1 התקשר עם התובעת והתחייב לשלם עבור כרטיסי הטיסה וכן כי התביעה כנגד נתבעי 2 ו 3 אינה נסמכת כלל על התחייבות של נתבעים 2 ו 3 אלא על עילה נזיקית.

 

תקנה 202 1 לתקנות סדר הדין האזרחי, קובעת כי תביעות הראויות להתברר בסדר דין מקוצר הינן תביעות על סכום כסף קצוב מכוח חוזה או התחייבות מפורשים מכללא, בלבד שיש עליהן ראיות בכתב.

 

לעניין ראיות בכתב, כבר פרשה הפסיקה את העניין כי ראיה הקשורה באופן כלשהו לנתבע, העשויה על ידו או בחתימתו. בשלב מאוחר יותר, הקלה הפסיקה בדרישות מסמך בכתב והסתפקה בראשית ראיה בכתב, באופן שהראיה בכתב אינה חייבת להיות ההתחייבות עצמה אלא ראיה שיש בה כדי להצביע על קיומה של התחייבות של הנתבע ואשר בגינה הוגשה התביעה.

 

מעיון בכתב התביעה עולה כי לכתב התביעה צורפו חשבוניות שאשר אינן חתומות או עשויות על ידי הנתבעים או מי מהם ואף אינן ממוענות אל אף אחד מן הנתבעים. ובנסיבות אלו אין בחשבוניות כדי להוות ראשית ראיה המצביעה על התחייבות כלשהי של הנתבע 1 לשלם עבור שירותי הכרטוס והכרטיסים.

 

עוד יצוין כי, כאמור לעיל, עילת התביעה כנגד נתבעים 2 ו 3 אינה מסתמכת כלל על התחייבות נטענת אלא היא עילה נזיקית אשר אינה ראויה להתברר בסדר דין מקוצר.

 

בנסיבות אלו אני מקבלת את הבקשה ומורה על מחיקת כותבת התביעה.

 

הנתבעים יגישו כתב הגנה בתוך 30 יום.

 

התובעת תשלם הוצאות הבקשה בסך 1,800 ₪.

 

המזכירות תקבע התיק לישיבת קדם משפט בפני שופט.

 

<#4#>

 

ניתנה והודעה היום י"ג אלול תשע"א, 12/09/2011 במעמד הנוכחים.   

 

5129371

 

ענת דבי 54678313

54678313

 

ענת דבי, רשמת

 

הוקלד על ידי: שיפרה סויסה

נוסח מסמך זה כפוף לשינויי ניסוח ועריכה