מאמרים

ביהמ"ש: לא ניתן לכפות על אדם להיות כבול לנצח בהסכם בוררות

בעלי דירה בבני ברק, שנתבעו ע"י שכנה בגין חריגות בנייה, טענו ששטר בוררות מ 2007-מסמיך רק את בד"ץ לדון בסכסוך. הם נדחו בשתי ערכאות.

ב"כ המשיבה: עוה"ד שחר ולנר ושגיא חיים לוריא

האם תאונה במהלך אירוע רווחה מטעם העבודה מהווה "תאונת עבודה"

עו"ד שחר ולנר

השאלה עלתה לאחרונה בשני מקרים שנדונו בבית הדין הארצי לעבודה. בכל אחד מהם ההכרעה הייתה שונה.

העתיקו תוכניות בניה ויפצו את האדריכלים

בית משפט השלום בפתח תקווה קיבל בחלקה תביעה שהגישה חברת האדריכלות "א.מ. מזרחי" בטענה שבעל קרקע שהכינה עבורו תכניות בנייה העתיק אותן יחד עם אדריכל אחר והפר את זכויות היוצרים שלה. החברה זכתה בפיצוי של כ 32- אלף שקל.

הפרת זכויות יוצרים בתוכנת מחשב

עו"ד שחר ולנר

האם תוכנות מחשב ראויות להגנה כזכויות יוצרים, מהו החוק החל ומה עמדתו בשאלה זו.

מה בין חיזוק מבנים לפרויקטי נדל"ן עם שיקולים רווחיים

נבואת יחזקאל הנביא על גוג ומגוג בנהר כְּבָר (שעל גדותיו גרו גולי יהודה בבבל), כבר לא נראית לאף אחד כדבר מופרך, סעודיה מתחמשת, רוסיה מחמשת, סוריה מתפרקת, איראן מאיימת, דעאש דופק בדלת, אך המלחמה שרלוונטית אלינו היא מלחמת המפרץ בשנת 1991 שבה זיעזעו 39 סקאדים את ישראל וגרמו לממשלה להבין שיש צורך במרחב מוגן דירתי (ממ"ד) או קומתי (ממ"ק) על מנת להגן על התושבים מפני מתקפה נוספת של טילים חס ושלום.

בדוק אם הלינק שלך חוקי

עו"ד שחר ולנר

אדם אשר מציב לינק בידיעה שחומר פוגעני או הלא חוקי נמצאים באתר אליו מפנה הלינק, עובר על החוק. כך נקבע בפסק דין תקדימי של בית המשפט הפדרלי במדינת ניו-יורק.

סיוע משפטי למעוטי אמצעים מן הדין ובהחלט מן הצדק

האינטרנט כאמצעי תקשורת

עו"ד שחר ולנר

בית משפט השלום קבע לאחרונה בהחלטה תקדימית כי אתר אינטרנט הנו אמצעי תקשורת ככל אמצעי תקשורת אחר.

חשיבותו של רישום סימן מסחר בינ"ל

עו"ד שחר ולנר

קיומה של הגנה בינלאומית על סימני המסחר מהווה, במקרים רבים, שיקול מכריע באפשרות לשיווק מוצר כזה או אחר במדינות זרות

גם לפרילנסר יש זכויות

עו"ד שחר ולנר

האם מעמדו של המערער כעיתונאי אשר שימש ככתב עבור המשיבה בבריטניה משך שמונה שנים, הנו עובד, עצמאי, או "משתתף חופשי".

בוס, מה הסוד שלך?

עו"ד שחר ולנר

מניעת תחרות וניוד עובדים בטענה של גזל סודות מסחריים, מתי וכיצד?

עובדים בתום לב

עו"ד שחר ולנר

סגנית נשיא ביה"ד הארצי לעבודה, השופטת אלישבע ברק: "נראה לי שכאשר התנהגותו של עובד היא חסרת תום לב באופן קיצוני, יגבר עקרון תום הלב על ההגנה של משפט העבודה"  

משכנתאות - מדריך חלק א'

עו"ד אמיר אלטשולר; עו"ד שחר ולנר; עו"ד יעל גורליק

מהי מהות המשכנתא? מהן חובות הלווה? ומהן חובותיו של הבנק? מה קורה במצב בו ההלוואה אינה נפרעת כסדרה? והאם אפשר להחזיר את ההלוואה לפני הזמן? נושאים חשובים אלה ואחרים יוצגו במדריך זה.

זכויות עובדים בהליך של פירוק

עו"ד שחר ולנר

הרשימה הבאה מטרתה להציג את זכויותיהם של עובדים שחברתם הגיעה לחדלות פירעון ופיטרה אותם בעקבות התמוטטותה, כמו גם את דרכי הפעולה העמודות בפניהם לשם מימוש זכויותיהם.

מדריך למשכנתאות

עו"ד אמיר אלטשולר; עו"ד שחר ולנר; עו"ד יעל גורליק

מהי מהות המשכנתא? מהן חובות הלווה? ומהן חובותיו של הבנק? מה קורה במצב בו ההלוואה אינה נפרעת כסדרה? והאם אפשר להחזיר את ההלוואה לפני הזמן? נושאים חשובים אלה ואחרים יוצגו במדריך זה.

הימורים באינטרנט (משפט מבויים במכללה למנהל)

עו"ד שחר ולנר

הסוגיות המשפטיות המתעוררות ועולות לאורה של ההתקדמות הטכנולוגית בכלל ולאורו של עידן האינטרנט בפרט, מעמידות לעתים את המערכת המשפטית בפני צורך לקבל החלטות מורכבות, שעה שהכלים המשפטיים העומדים לרשותה אינם בנמצא.

עברייני מחשב – דינם כעבריינים פליליים לכל דבר ועניין

עו"ד שחר ולנר

המערכת המשפטית אינה רואה בעברייני המחשב "שובבים" שמעדו ועשו מעשה "קונדס" שלא היו מודעים לתוצאותיו, כי אם עבריינים פליליים לכל דבר ועניין, שחייבים בעונש על מעשיהם.

צ'אט, תעמולה וחופש הביטוי

עו"ד שחר ולנר

בהחלטה תקדימית נדרש בית המשפט להכריע בשאלות האם יש למנוע קיום צ'אט של חבר כנסת באינטרנט בתקופת בחירות והאם תעמולת בחירות באינטרנט אסורה על פי חוק

אקו"ם נגד הבמאים

עו"ד שחר ולנר

במחלוקת בין אקו"ם לבין תל"י, חברת התמלוגים של יוצרי הקולנוע והטלויזיה, נדרש ביהמ"ש לקבוע האם הבמאים הנם בעלי זכויות יוצרים בסרטיהם לצורך פיצוי בעלי זכויות יוצרים על פי חוק הקלטות.

נאפסטר! את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק – לעת עתה!

עו"ד שחר ולנר

הדרמה שהתרחשה בעולם האינטרנט המוסיקלי, בנוגע להליכים המשפטיים המתנהלים נגד חברת נאפסטר, הינה ההוכחה לכך שעולם המשפט מפגר אחרי עולם הטכנולגיה בכלל ועולם האינטרנט בפרט. עניינה של נאפסטר הינו הדוגמא לחוסר הבהירות המשפטית שעורר האינטרנט

חוק עשיית עושר ולא במשפט כבסיס נורמטיבי להגנה על קניין רוחני

עו"ד שחר ולנר

המציאות המודרנית מאלצת בשנים האחרונות את בית המשפט להתמודד עם שאלות חדשות בתחום הקניין הרוחני כאשר בידיה כלים חקיקתיים ארכאיים ולא מתאימים. מאז פרשת א.ש.י.ר. הידועה, הצטרפה לאמתחת ההגנות שבדיני זכויות היוצרים, עוולת עשיית העושר ולא במשפט. את יישומה של ההלכה והשלכותיה ניתן לבחון, בין היתר, בפסק הדין שניתן לאחרונה ע"י השופט גל בפרשת "קליק".

חתומים על סעיף המגביל את עיסוקכם - לא בטוח שהסעיף תקף!

עו"ד שחר ולנר

ניתוח השאלה האם התחייבות של עובד שלא להתחרות במעבידו הקודם הינה כדין, נבחנת על ידי איזון האינטרסים של המעביד מחד והעובד מאידך, קרי ? בחינת עקרון חופש החוזים ומתן הגנה למעסיק על השקעותיו בהכשרת עובדיו למול עקרון חופש העיסוק והתחרות וחופש הבחירה של העובד.