פרסומים

תאונה בזמן נופש

תאונה במהלך אירוע רווחה מטעם העבודה יכולה להיחשב כ"תאונת עבודה", אך לא תמיד; שתי החלטות שניתנו בהפרש של 3 ימים על ידי השופטת נילי ארד בבית הדין הארצי לעבודה, מפרטות את נסיבות שני מקרים ושתי תאונות

עובדים בלי תמורה

תוך יום אחד נענו אלף איש לקריאתו של עו"ד שחר ולנר והצטרפו לפרוייקט שאותו הקים: "שכר מצווה"

מתי ובאילו תנאים מותר לרכוש שמות של עסקים מתחרים מבלי שהדבר ייחשב הטעיה וגניבת עין?

שירות ה- AdWords של גוגל מאפשר לעסקים "לרכוש" מילות חיפוש כך שגולשים שהקלידו אותן ייחשפו לפרסומת מטעם העסק. מתי ובאילו תנאים מותר לרכוש שמות של עסקים מתחרים מבלי שהדבר ייחשב הטעיה וגניבת עין?

בחירת אנשי השנה

עוה"ד יובל אלבשן, שחר ולנר, אבישי בניש ועוד.. מיסדו את הסיוע המשפטי לאוכלוסיות החלשות, נרתמו למחוייבות חברתית, והוכיחו שגם עורכי דין מסוגלים להיות בני אדם שראויים להערכה.

חשיבותו של רישום סימן מסחר בינ"ל

קיומה של הגנה בינלאומית על סימני המסחר מהווה, במקרים רבים, שיקול מכריע באפשרות לשיווק מוצר כזה או אחר במדינות זרות

הכדורגלן דדי בן דיין הגיש תביעת דיבה נגד ידיעות אחרונות

הכדורגלן דדי בן דיין הגיש תביעת דיבה נגד ידיעות אחרונות.
לטענת בן דיין, באמצעות משרד עוה"ד אלטשולר-ולנר לפני כחודש פרסם העיתון כתבת שער במוסף הספורט, בה הוא כונה בין השאר "מתחזה"…

יוצרים לא מוגנים

אם תתקבל ההצעה להעניק את זכויות היוצרים על סרטים וסדרות טלוויזיה למפיקים, לא יהיה כוח שיוכל להגן על שכרם של במאים ותסריטאים מיצירתם המקורית.

נדחתה תביעת מיליונים של ויליגר נגד רייפמן

פסיקה: הביטוי "מחשב לכל ילד" חופשי לשימוש

בית המשפט דחה את התביעה של העמותה המנהלת את פרויקט "מחשב לכל ילד" לאסור על עמותה נוספת להשתמש בשם זה 

אות "יקיר המקצוע" של לשכת עוה"ד ניתן לעו"ד שחר ולנר

משרד אלטשולר – ולנר גאה על כי אות "יקיר המקצוע" של לשכת עורכי הדין בישראל הוענק לעו"ד שחר ולנר על פועלו במספר תחומים משפטיים

הגנת ה"פאסיוויות"

האם יש בטענה לפיה נאפסטר מהווה גורם "פאסיווי" בפעולת העתקת יצירות מוגנות, כדי לשלול את המסקנה כי היא הפרה זכויות יוצרים?

היוצרים נפגעי ערוץ 10 דורשים הסדר מלא של החובות וינסו למנוע שידור יצירותיהם בערוץ

אביב קרול ויצחק דנון (גלובס). עו"ד שחר ולנר: "יש לזכור כי אותם 'נושים בלתי מובטחים' הם אלה שלהם זכות קניינית, בדרגה נורמטיבית של חוק יסוד, על התכנים המשודרים בערוץ."

ביהמ"ש: "סימן מסחר מוכר היטב" - סימן שבעליו הוכיח כי השקיע מאמצים רבים לאורך תקופה ממושכת בפרסומות

ביהמ"ש הוציא צווי מניעה כנגד יצרניות נעליים המייצרות נעליים דומות לנעלי KRIZA ;עם זאת דחה הטענה כי KRIZA הוא "סימן מסחר מוכר היטב"

נאמן ערוץ 10, עו"ד אלי זהר, ייפגש עם נציג המפיקים והיוצרים בעניין הסדרת חובותיהם

רוני קורן-דינר (TheMarker). "בסוף החודש ייפגש עו"ד שחר ולנר, המייצג את איגודי התסריטאים והבמאים, עם עו"ד זהר, על מנת לשמוע על עמדת הערוץ בדבר תשלום החובות ליוצרים."

בית הדין: עובדת שהעבירה מידע למייל האישי לא גזלה סוד מסחר

שליחת דוא"ל מהעבודה הביא לכאורה לפיטוריה של אשת מכירות בחברת "רמפל". בעקבות תביעה שהגישה נקבע שהיא תפצה בכ-400 אלף ש'.

אושרה תביעה ייצוגית נגד עיריות נס ציונה ויבנה: גבו ארנונה ביתר

ב 2015-הוגשו נגד העיריות שתי בקשות לאישור תביעות ייצוגיות,
השופטת מיכל נד״ב מבית המשפט המחוזי מרכז לוד קיבלה את עמדת המבקשים, אישרה את הבקשות וחייבה את המשיבות בשכ״ט בא כוח המבקשים בסכום של 25,000 שקל כל אחת. ב״כ המבקשים: עו״ד אייל ראובן ולנר

איגוד היוצרים מציעים לקבל מניות בערוץ 10 במקום 30% מהחוב כלפיהם

המכתב נשלח באמצעות עו"ד שחר ולנר לנאמני ערוץ 10, עו"ד ליפא מאיר ואלי זוהר.

הקלות ניכרות לערוץ 2 ו-10 בכללי הפקות המקור

זהר ישראל (YNet). עו"ד שחר ולנר, שמייצג את איגודי התסריטאים והבמאים: "כתוצאה מההחלטה הזו אין שום סיכוי לנאותות הפקה של ז'אנר עילי. החלוקה לרכיבים, בהם ייצור הכלאיים שנקרא 'ז'אנר מיוחד', תגרום לזילות המסך. זו המתת קלון על נאותות ההפקה בז'אנר העילי".

ביהמ"ש: לא ניתן לכפות על אדם להיות כבול לנצח בהסכם בוררות

בעלי דירה בבני ברק, שנתבעו ע"י שכנה בגין חריגות בנייה, טענו ששטר בוררות מ 2007-מסמיך רק את בד"ץ לדון בסכסוך. הם נדחו בשתי ערכאות.

ב"כ המשיבה: עוה"ד שחר ולנר ושגיא חיים לוריא 

הזכיינית קשת לא מוותרת על ערוץ 10: תגיש לנאמנים הצעה נגדית משופרת

רוני קורן-קידר (הארץ): איגודי התסריטאים והבאים שלחו מכתב התנגדות חריף לנאמנים, באמצעות עו"ד שחר ולנר, שבו מחו על רמיסת זכויותיהם.

להפוך דואר (זבל) לכסף

גורם ההרתעה לא מגיע מכיוון המדינה אלא מכיוון הצרכן, אומר עוה"ד שחר ולנר, ממשרד עו"ד אלטשולר ולנר ועורך באתר פסקדין. 

קשת מציעה הסדר מועדף ליוצרים אם עסקת ערוץ 10 תסגר

אביבה קרול (גלובס). עו"ד ולנר, האחראי על פעילות למען היצירה המקורית, מטעם איגודי הבמאים והתסריטאים, אמר ל'גלובס' כי הצעת הסדר הנושים כפי שהתפרסמה בעיתונות, מהווה רמיסה ברגל גסה של כל הגורמים שבלעדיהם אין זכויות קיום לערוץ

היהלומן לורנצי תובע 3 מ' ש' מבנק המזרחי

לורנצי טוען באמצעות משרד עו"ד רוטנשטרייך-גיצלטר ואלטשולר-ולנר, כי בספטמבר 98' לא כיבד הבנק צ'קים של הקבוצה.. ובכך הפר את התחייבותיו..

פורום היוצרים לרשות השידור: לא ל"סבסד" את מכבי ת"א

אביבה קרול (גלובס). במכתב שהפנה עו"ד שחר ולנר, בשם פורום היוצרים, אל חברי מליאת רשות השידור, הוא טוען, כי אם תתקבל החלטה המאשרת את רכישת זכויות השידור של משחקי מכבי ת"א מתקציב רשות השידור, משמעותה שהשידור הציבורי שוב ישחית כספי ציבור

לשכת עוה"ד: קיצוץ בשכר בלשכות הממשלתיות - פגיעה בשירות המשפטי

לדברי יו"ר הוועדה לסיוע משפטי בלשכה, עו"ד שחר ולנר, בעבר כבר נעשה קיצוץ שהביא לפגיעה במספר הפונים ללשכות הסיוע המשפטי.

פורום היוצרים לרשות השידור: לא ל"סבסד" את מכבי ת"א

אביבה קרול (גלובס). במכתב שהפנה עו"ד שחר ולנר, בשם פורום היוצרים, אל חברי מליאת רשות השידור, הוא טוען, כי אם תתקבל החלטה המאשרת את רכישת זכויות השידור של משחקי מכבי ת"א מתקציב רשות השידור, משמעותה שהשידור הציבורי שוב ישחית כספי ציבור

עורכי דין למען הציבור

עו"ד שחר ולנר, יו"ר הוועדה לסיוע משפטי בלשכה, אמר כי החלטת הוועד המרכזי מהווה צעד בעל חשיבות עליונה מבחינת אחריותה של לשכת עו"ד כלפי החברה בישראל.

פורום היוצרים מוציא מתוכו את איגוד המפיקים

אביבה קרול (גלובס). עו"ד שחר ולנר, המייצג את איגודי התסריטאים והבמאים, אמר כי: 'לא יתכן שמצד אחד ישלם ערוץ 10 מיליוני דולרים לכוכבים שלו, ובמקביל יעכב תשלומים המגיעים ליוצרים רבים בגין יצירות שכבר שודרו…'

קבלן שהתחמק מתשלום שכר לאדריכל חויב ב-200,000 שקלים

השופטת גלית אוסי שרעבי מבית משפט השלום בנתניה קיבלה את התביעה שהגיש האדריכל טומי ריגלר באמצעות עוה"ד שחר ולנר ושגיא חיים לוריא ממשרד עו"ד ולנר ושות'
הנתבע חוייב לשלם לתובע 200,000 שקל בתוספת הוצאות ושכ״ט עו״ד בסך 35,000 שקל.

עיכוב ביצוע בערכאה שלישית

שופט בית המשפט העליון, אליעזר רבילין, נעתר לבקשה לעיכוב ביצוע מימוש דירת מגורים כנגד בנק הפועלים, למרות שמדובר בערכאה השלישית הדנה בנושא. המבקשת יוצגה ע"י עוה"ד ולנר ואלטשולר.

פשיטת רגל ופירוקן של חברות

עו"ד ולנר-"הרבה לפני שחברות מתמוטטות מתחילה חרושת שמועות, אם העובדים ערים לכך- כדאי להם לבקש מבית המשפט שימנה נאמן מטעמו שיבדוק את מצב החברה".

על קו הפירוק

עו"ד ולנר: "הרבה לפני שחברות מתמוטטות מתחילה חרושת שמועות. אם העובדים ערים לכך – כדאי להם לבקש מבית המשפט שימנה נאמן מטעמו."

תוקפם של פסקי בוררות בבד"ץ

בוררות צדק מחייבת לא רק דין צדק, אלא גם הליך של צדק. כאשר ניהול ההליך היה בלתי תקין, גם התוצאה פגומה ומקפחת וניתן לבטל אותה בפנייה לבתי המשפט.

סיפור מסמר שיער

במוקד הדיון עמדה השאלה 'מהו ביצוע פומבי?'. סוגיה זו טרם נדונה בבית המשפט העליון, אך עו"ד ולנר הזכיר כי בארה"ב נקבע שיצירה שהושמעה על ידי בעל מסעדה לאורחיו תחשב כביצוע פרטי.

סמכות לדון בטענת פרעתי במשכנתה בלתי מוגבלת בסכום

השמיעה מוסיקה במספרה ותשלם פיצויים ליוצרים

בכתב ההגנה שהגיש עו"ד שחר ולנר נטען כי מדובר בעסק משפחתי והמוסיקה אינה מיועדת ללקוחות

זמאן אל-תביעה

אבוטבול טען, באמצעות עו"ד שחר ולנר, כי הוא היוצר והמבצע של השיר שזכה ליצג את ישראל בטקס שנערך על מדשאת הבית הלבן, וכי "התגלה לו שחברת התעופה משמיעה את יצירתו באופן קבוע ותדיר בטיסותיה."